קורס טיפוס מתקדם - הובלה על אבני עיגון | טיפוס אורבני | קיר רחובות

קורס טיפוס מתקדם - הובלה על אבני עיגון 

קורס הובלה הוא קורס טיפוס מתקדם ברמה גבוהה ובהדרכה אישית המיועד למטפסים שהם לפחות ברמה של מסיימי קורס טיפוס בסיסי. בקורס זה נעמיק ונתרגל ברמה גבוהה את כלל הנושאים הקשורים להובלה כגון עיגונים, חילוץ, טיפוס מלאכותי, הובלה בחבל יחיד ובחבל כפול, הובלת מסלולים ארוכים ועוד. במהלך הקורס יינתנו הרצאות עיוניות ברמה גבוהה. רמת הטיפוס אינה חשובה ביותר, אך לשם הפקת המירב מן הקורס רצוי שהחניכים יוכלו לטפס מסלולים של 4c או 5a לפחות (5.6 או 5.7 בדירוג אמריקאי). ניתן לערוך קורס כזה עם ארבעה חניכים או יותר (שני מדריכים או יותר). יש לציין כי אין מייחסים חשיבות לטיפוס מסלולים קשים במיוחד בקורס אלא לתרגול החומר הנלמד.

תכנית הקורס*

יום ראשון ושני:

ביומיים הראשונים של הקורס יטפסו החניכים כמספרי 2 (ו- 3) אחרי המדריכים וילמדו טכניקות מתקדמות של שימוש באבני עיגון, על כיווני החבל בטבעות, עגינת כיוון ועגינה אחורית, ניקוי, עבודה מסודרת בתחנה ובניית תחנות מסוגים שונים. 

הרצאה: דינאמיקה של נפילות.

יום שלישי ורביעי:

ביומיים הבאים יתרגלו החניכים הובלה מדומה תוך תרגול החומר מן היומיים הקודמים. כמו כן ילמדו החניכים ויתרגלו הובלה בטיפוס מלאכותי וחילוץ מוביל.

הרצאה: הובלה בחבל יחיד והובלה בחבל כפול (double rope ו- twin rope).

יום חמישי ושישי:

ביומיים האחרונים של הקורס יתרגלו החניכים הובלה בחבל יחיד ובחבל כפול, בטיפוס חפשי ובטיפוס מלאכותי, על פי היכולת האישית ושיקול דעתם של המדריכים.

הרצאה: מולטי פיץ' וקירות גדולים.

יחס החניכה בקורס הובלה: מדריך לכל שני חניכים.

קורסים נפתחים על פי דרישה בכל סוף שבוע. 

ניתן לקיים קורסים באמצע השבוע (לשומרי שבת), על פי תיאום נוסף.


* כמות החומר המועברת תלויה בקצב ההתקדמות של החניכים ובכושר הגופני שלהם. סדר הנושאים המדוייק ייקבע על ידי המדריך במהלך הקורס.

מחיר למשתתף: 3900₪

מחיר למנויי טיפוס אורבני - 3500₪

אני רוצה להרשם לקורס הזה